Annonsör
Annonsör



Partners


Resultat

WC - Kuusamo - 15 km klassisk herrar

1 BAUER Lukas  CZE   37:15.8
 2 ROENNING Eldar  NOR   37:36.2
 3 TEICHMANN Axel  GER   37:37.7
 4 ROTCHEV Vassili  RUS   37:38.7
 5 FREEMAN Kris  USA   37:43.3
 6 SVARTEDAL Jens Arne  NOR   37:44.5
 7 FILBRICH Jens  GER   37:52.2
 8 ANGERER Tobias  GER   37:56.0
 8 LEGKOV Alexander  RUS   37:56.0
 10 PANKRATOV Nikolay  RUS   37:57.5
 11 GOERING Franz  GER   38:00.0
 12 NOUSIAINEN Ville  FIN   38:00.3
 13 CHECCHI Valerio  ITA   38:06.6
 14 DEMENTIEV Eugeni  RUS   38:06.7
 15 MAE Jaak  EST   38:09.8
 16 KERSHAW Devon  CAN   38:13.3
 17 SOEDERGREN Anders  SWE   38:18.1
 18 JAKS Martin  CZE   38:18.7
 19 CLARA Roland  ITA   38:19.2
 20 SOMMERFELDT Rene  GER   38:22.9
 21 NOVIKOV Sergey  RUS   38:23.2
 22 OESTENSEN Simen  NOR   38:29.0
 23 OLSSON Johan  SWE   38:30.6
 24 POLTARANIN Alexey  KAZ   38:32.8
 25 REHEMAA Aivar  EST   38:38.6
 26 SEIFERT Benjamin  GER   38:39.4
 27 HETLAND Tor Arne  NOR   38:45.5
 28 GJERDALEN Tord Asle  NOR   38:45.7
 29 LARSSON Mats  SWE   38:50.7
 30 JAUHOJAERVI Sami  FIN   38:52.4
 31 DI CENTA Giorgio  ITA   38:52.5
 32 VITTOZ Vincent  FRA   38:56.7
 33 PILLER COTTRER Pietro  ITA   39:01.6
 34 NARUSK Priit  EST   39:02.8
 35 HEIKKINEN Matti  FIN   39:08.2
 36 BAJCICAK Martin  SVK   39:08.9
 37 BATORY Ivan  SVK   39:09.5
 38 JONNIER Emmanuel  FRA   39:09.7
 38 VAEAENAENEN Jesse  FIN   39:09.7
 40 FREDRIKSSON Mathias  SWE   39:10.0
 41 LASUTKIN Alexander  BLR   39:12.9
 42 CHEREPANOV Sergey  KAZ   39:15.6
 43 GAILLARD Jean Marc  FRA   39:17.0
 44 SANTUS Fabio  ITA   39:17.9
 45 KREZELOK Janusz  POL   39:19.6
 46 LARSSON Martin  SWE   39:20.2
 47 MAGAL Jiri  CZE   39:23.3
 48 ALYPOV Ivan  RUS   39:30.9
 49 LEYBYUK Roman  UKR   39:31.2
 50 GREY George  CAN   39:31.3
 51 DOLIDOVICH Sergei  BLR   39:32.6
 52 KRECZMER Maciej  POL   39:34.1
 53 CHEBOTKO Nikolay  KAZ   39:42.2
 54 GOLDSACK Drew  CAN   39:44.5
 55 ODNODVORTSEV Maxim  KAZ   39:48.5
 56 HORYNA Ondrej  CZE   39:48.8
 57 DIEZIG Thomas  SUI   39:54.7
 58 KARP Algo  EST   39:57.6
 59 IONENKOW Alexandr  BLR   39:59.0
 60 MANIFICAT Maurice  FRA   39:59.2
 61 POERSTI Markus  FIN   40:01.9
 62 PINTER Juergen  AUT   40:02.0
 63 KUPILIK Vaclav  CZE   40:02.5
 64 SIMILAE Tero  FIN   40:08.1
 65 KOMAMURA Shunsuke  JPN   40:09.3
 66 KOZU Masaaki  JPN   40:10.4
 67 FLORA Lars  USA   40:11.3
 68 OHTONEN Olli  FIN   40:13.9
 69 PERRILLAT Christophe  FRA   40:24.1
 70 JYLHAE Martti  FIN   40:28.5
 71 PUTSKO Olexandr  UKR   40:40.2
 72 HONDA Shohei  JPN   40:42.7
 73 KYLMAELAE Matti  FIN   40:49.2
 74 VARIS Kari  FIN   40:57.7
 75 COOK Chris  USA   40:57.8
 76 RAMSTEDT Thomas  FIN   40:59.6
 77 BURGERMEISTER Reto  SUI   41:47.1
 78 MALAK Michal  SVK   41:59.2
 79 OGLAGO Sebahattin  TUR   42:00.4
 80 STROLIA Mantas  LTU   42:01.1
 81 KINDSCHI Joeri  SUI   42:10.8
 82 KALNUPS Aigars  LAT   42:18.1
 83 NEVALAINEN Petri  FIN   42:20.6
 84 COLLIANDER Niklas  FIN   42:40.9
 85 SOULIE Francois Jacques  AND   42:41.1
 86 TZINZOV Veselin  BUL   43:39.2

Tävlingar och Evenemang

 06/05/2014Rullskidkurs i FalunRullskidor
 09/05/2014Löparhelg i Dalarna 9-11 maj
 13/05/2014RullskidkursRullskidor
 27/05/2014RullskidkursRullskidor
 19/07/2014Fjällturen, ett MTB lopp i Funäsfjällen
 01/08/2014Löparhelg i Dalarna 1-3 augusti
Se hela schemat
Annonsör
Annonsör
Annonsör