Ski Classics Ski or Die: Se avsnitt 3 med Team Aker Dæhlie nu
Nu är det tredje avsnittet av Ski Classics Ski or Die säsong III här. Möt Team Aker Dæhlie under ett träningsläger i oktober. Avsnittet ser du på SC Play som ingår i medlemskapet på Langd.se.
Den tredje säsongen av sportdokumentären Ski Classics Ski or Die tar oss djupare än någonsin in i Ski Classics-världen. Serien avslöjar den kompromisslösa jakten på perfektion bakom kulisserna – att bygga ett lag, leda stjärnor och förbereda åkarna för en ny vinter fylld av utmaningar och triumfer.
Varje säsong består av tre avsnitt, där tittarna får följa tre olika Pro Team-direktörer och deras lag under det sista träningslägret innan tävlingssäsongen drar igång.
Ski Classics Ski or Die ser du på streamingstjänsten SC Play som ingår i medlemskapet på Langd.se. Är du inte redan medlem? Bli medlem här!
Avsnitt 3: Team Aker Dæhlie
Med Pro Team Director Chris Jespersen i spetsen och en imponerande uppställning av stjärnor representerar Team Aker Dæhlie det yttersta av professionalism, där världsklassprestationer möter starka värderingar och mänskligt fokus. Följ med Team Aker Dæhlie under ett träningsläger i Spanien, där det bland annat bjuds på några riktigt hårda träningspass och mycket prat om teknik.











